100%
zákazníků doporučuje

Jak vybrat hodinky

Výběr hodinek je něco, co většina z nás neprovádí každý den. Průměrně člověk pořizuje nové hodinky jednou za 3 až 5 let. Pojďme si tedy v klidu sednout a ujasnit si několik důležitých otázek.

Pro koho

Vhodně vybrané hodinky by měly vyjadřovat osobnost člověka. Pokud pořizujeme hodinky někomu jinému, tak se dobře zamysleme nad jeho povahou a stylem života. Manželku s citem pro detail a oblibou kvalitních materiálů příliš nenadchneme plastovým pouzdrem a stopkami. Pro někoho může být podstatná hmotnost a velikost hodinek. Jedinci s úzkou rukou zpravidla neocení centimetr a půl vysoký "orloj". Naopak extravagantní lidé zase sáhnou spíše po křiklavých a nápaditých hodinkách.

Využití

Ve chvíli, kdy máme jasno, kdo a kam bude hodinky nosit, se můžeme zajímat o druhy hodinek a s tím spojené vlastnosti.

Společenské hodinky (klasické, business)

Reprezentativní hodinky vhodné do společnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z mála pánských doplňků, tak by měl s těmi ostatními ladit (prsten, kravata atd). Je kladen důraz na detail, jednoduchý design a kvalitní zpracování. Bohatě postačí minerální sklíčko a nižší stupeň vodotěsnosti. Vybírat bychom měli mezi koženým páskem, nebo ocelovým tahem. K obleku pak doporučujeme pouze kožené provedení řemínku.

Mezi elegantní společenské hodinky patří ty z modelové řady Terragraph.

Sportovní hodinky

Rybáři, potápěči, aktivní sportovci, trenéři, ale i lidé pohybující se často v náročném, mokrém a prašném prostředí. Takovým uživatelům je potřeba koupit náležitě vybavené hodinky. Samozřejmostí by měl být vysoký stupeň vodotěsnosti (200m a více) a safírové sklíčko. Můžeme volit z široké škály materiálů řemínků, ale pro častý styk s vodou nedoporučujeme kožený pásek. Pro jedince pracující s časem jsou příjemným doplňkem stopky (chronograf) a otočná luneta. Pro turisty se může hodit kompas.

Milovníkům vody můžeme doporučit řadu Sea Force a všem sportovcům a letcům řadu Squadron.

Designové hodinky

Hodinky, které jsou něčím zajímavé, výrazné a doplňují náš zevnějšek. Různé materiály, kombinace barev a tvary. Často se můžeme setkat s hodinkami větších průměrů (více než 50mm) nebo s více ciferníky. Rozhodně nejsou pro každého a častěji je vyhledávají ženy. Slouží pak více jako doplněk a funkce jdou stranou.

Mezi Wenger hodinkami můžeme doporučit řadu Field Classic Color a AeroGraph.

Celodenní hodinky (univerzální)

Poslední dobou se u našich klientů setkáváme s tím, že hledají hodinky, které je mohou doprovázet 24 hodin, 7 dní v týdnu. Většinou jim tedy doporučujeme alespoň minerální sklíčko se safírovou úpravou, aby odolávaly všudypřítomné možnosti poškrábání. Každodennímu kontaktu s vodou (mytí rukou, sprcha, déšť) nejlépe odolávají hodinky s vodotěsností 50m a více.

Mezi velmi oblíbené modely patří ty z řady Commando.

Cenová relace

Zde bychom si dovolili použít heslo „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Jak bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, tak pořízení hodinek není každodenní záležitostí. Hodinky Wenger zaručují švýcarskou kvalitu na všech cenových úrovních a je tedy pouze na každém z nás, kolik hodláme investovat. Nejlepším východiskem je zpravidla kompromis, ale nevyčítejte si ani mírné připlacení za vyšší model. Zvláště u hodinek do náročnějších podmínek se to vyplatí. Jde přeci o hodinky, které budete nosit několik let.

Zdánlivé detaily

Minerální vs. Safírové sklíčko

Při výběru sklíčka je důležité přemýšlet nad prostředím, ve kterém se pohybujeme. Minerální sklíčko dosahuje cca šestého stupně tvrdosti na Mohsově stupnici. Do kanceláře, či k obleku, je tedy naprosto dostačují. Safírové sklíčko je na pozici devět, takže se dá poškrábat pouze nerostem stejné tvrdosti a tvrdším, což už je pouze diamant. Vyhledávaným kompromisem je minerální sklíčko se safírovou úpravou. Jedná se o minerální sklo doplněné vrstvou syntetického safíru.

Vodotěsnost

Našim zákazníkům vždy radíme nepodceňovat vodotěsnost hodinek. Není nic nepříjemnějšího, než zjištění zamlžených, nebo úplně promočených hodinek. Prohlédněte si jednotlivé úrovně voděodolnosti.

Druhy řemínků

Klasikou je kožený pásek. Zpočátku se může jevit příliš tvrdý a neohebný, ale časem se přizpůsobí každé ruce. Není vhodné ho často namáčet a pro zachování jeho vlastností je dobré o něj pečovat. Naopak s ocelovým tahem můžete kamkoliv. Zkrácení na požadovanou délku je otázkou pár minut. Pro někoho může být problémem jeho váha. Textilní pásek je velmi lehký, ale nepříliš odolný vůči mechanickému poškození. Další možností jsou pryžové, silikonové a kaučukové pásky. Jsou vhodné do vody, lehké a příjemné na nošení. Bohužel s nimi ale ve vybrané společnosti moc parády neuděláte. Takže i zde platí - vybírejte řemínek podle plánovaného používání hodinek (sport, společnost, normální nošení).

Funkce

Hodinky nejsou pouze ukazatelem času, ale mohou nabízet i další funkce. Tou základní je datum, v některých případech ukazující také den týdnu. Měřit čas můžeme pomocí stopek (chronografu) a rychlost pomocí tachymetru. Mnoho uživatelů ocení budík a někteří také kompas.

Pohon hodinek

V případě mechanického pohonu hodinek si můžeme vybrat mezi ručním a automatickým nátahem. Běžnější a v mnoha ohledech lepší je ale pohon baterií - tzv. quartz. Odpadá potřeba natahovat hodinky, stačí pouze jednou za cca 4 roky baterii vyměnit. Strojek je odolnější proti poškození, přesnější a levnější.

Kde nakoupit

Rozhodně pouze u autorizovaných prodejců. Poznáte je tak, že jsou uvedení na seznamu prodejců u autorizovaného distributora konkrétní značky. Jenom takový prodejce vám může zaručit originalitu, požadovanou kvalitu hodinek a záruku spojenou se zákaznickým servisem. Firma Helveti s.r.o. je autorizovaným prodejcem a může Vám tak poskytnout maximální servis a kvalitní služby.

Vyberte si hodinky za pomocí našeho filtrování v katalogu.

 
 

Kam dál?

0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno