O firmě Wenger

Aktuální Wenger logo Švýcarské armádní nože a stejně tak i švýcarské hodinky - to je značka Wenger, která se může pyšnit svou kvalitou, tradicí a klasickým dovětkem "made in Switzerland". Společnost Wenger získala světovou známost a proslulost díky tzv. "Swiss Army Knife" neboli švýcarskému armádnímu noži, ale její záběr je daleko širší.

Starší logo Wenger
Starší logo Wenger

Vedle celé řady outdoorových či kuchyňských nožů, nůžek a nářadí jsou to především vysoce kvalitní švýcarské hodinky, které jsou pověstné svou přesností, moderním designem a kvalitou zpracování. Díky těmto vlastnostem si vydobyly obdiv a respekt u zákazníků i konkurence.

Historie firmy Wenger

Historie firmy Wenger sahá až do roku 1893, kdy byla založena Paulem Boéchatem. Tehdá se jmenovala Paul Boéchat & Cie a jednalo se o zárodek dnešního nožařského giganta. Po 5 letech vstoupil do společnosti Theodor Wenger, bývalý americký kněz, který se se svou švýcarskou manželkou usadil v Evropě. Ve společnosti Paul Boéchat & Cie se nejdříve stal ředitelem, aby ji později koupil a stal se majitelem. Poté se rozhodl společnost přejmenovat a od té doby ji už známe jako firmu Wenger. Wenger dnes sídlí v Delémontu ve švýcarském kantonu Jura (což je mimochodem další bod, který ho odlišuje od jeho konkurenta – ač oba Švýcaři, Wenger najdete ve francouzsky mluvící části, zatímco Victorinox v části německy mluvící). Má zhruba 200 zaměstnanců a každý den vyrobí kolem 22 000 kapesních švýcraských nožů. O jejich distribuci se dělí registrovaní prodejci z nejrůznějších koutů světa. Mimo proslulé nože a nyní úspěšné hodinky se Wenger začal zabývat také výrobou outdoorových batohů a bot.

V roce 2005 přešla firma Wenger pod křídla firmy Victorinox. Došlo tak ke spojení dvou majoritních hráčů na poli multifukčních nožů, upevnění jejich pozic a záruky, že pojmy „švýcarský nůž“ a "švýcarské hodinky" budou symbolem kvality i v budoucnosti.

Pozn.: Hodinky Victorinox prodáváme na našem eshopu Helveti.cz.

0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno