Náš tým

Náš tým


Jsme tým nadšenců do hodinek, kteří se snaží dělat maximum pro spokojenost našich zákazníků. Seznamte se s námi.

Jiří Štencek

Jiří Štencek, jednatel +420 777 056 319

Zakladatel prvního eshopu a samotné firmy Helveti s.r.o. Zajišťuje vedle plynulého chodu firmy a její propagace také komunikaci s distributory.

Pokud je ale na prodejně, tak vám velmi rád poradí s hodinkami a jejich výběrem.

Nosí hodinky

 • Seiko SPB059J1 - "Srdcová záležitost! Koncem roku 2017 se mi narodil syn a já mu chtěl věnovat jedny dědičné hodinky. Vybral jsem tyhle úžasné Seiko Presage, které mu v jeho 18 letech předám s dedikovaným gravírováním. Věřím, že je ocení. Do té doby mu je budu opatrovat na mém zápěstí :)"
 • Citizen Promaster Altichron BN4021-02E - "Zatoužil jsem po pořádné divočině a padly mi do oka Citizen Promaster Altichron. Zobrazují užitečné informace pro horaly (nadmořská výška, kompas) analogicky ručkami na subcifernících. Do toho skvělá luminiscence, extrémní odolnost a titanová lehkost. Pojedou se mnou do Himalájí a uvidíme, jak obstojí."
 • Citizen Satellite Wave CC9015-54E - "Hodinky se mnou projely USA a zažily toho opravdu hodně. Byly mi nabídnuty k testování a já jsem s nadšením přijal. Nadšení z hodinek trvá dodnes :)"
 • Seiko SRP777K1 - "Automatické potápky Seiko, kterým znalci neřeknou jinak než želvy. Jsou reedicí svých slavných předchůdců a já si je doslova zamiloval. Ve tmě krásně září a nebojím se s nimi do vody ani k jiné sportovní aktivitě. Časem jsem je přehodil na ručně šitý kožený řemínek a hodinky si ještě víc zamiloval :)"
 • Wenger Attitude Heritage 01.1546.101 - "Nádherná limitka od Wengeru, která odpovídá zpracováním spíše vyšších modelů Victorinox. Navíc se safírem a v automatu. Naprostá paráda!"
 • Bulova 96B251 Moonwatch - "Hodinky, které se procházely po měsíci a nejmenují se Omega. Skvělý kousek! Sepsal jsem k nim i minirecenzi."
 • dále jsem nosil také hodinky Victorinox Airboss, Certina, Traser Mil-G, Boccia, Suunto (Spartan a Core), Seiko Sumo a jiné. Práce s hodinkami je vlastně takové prokletí neustálého lákadla.
Jakub Novák

Jakub Novák, produktový manažer +420 774 272 737

Jakub vám rád pomůže při výběru hodinek, provede vás celým objednávkovým procesem nebo ochotně poradí s reklamací. Je našim specialistou na značky Wenger, Victorinox a Traser.

Nosí hodinky

 • Wenger Terragraph 01.0541.105 - "Spolehlivé a přehledné hodinky. Zároveň jsou univerzální díky svému vzhledu a použitým materiálům. Používám je jak do společnosti, tak na sport."
 • Wenger Attitude Chrono 01.0343.106 - "Moje alternativa na ocelovém řemínku, který občas vyměním na černo-modrý NATO řemínek. Díky stopkám a robustnějšímu pouzdru je nosím spíše na sport."
 • Wenger Squadron Chrono 77053 - "Do třetice hodinky od mé oblíbené značky Wenger. Tyto hodinky jsem si vybral díky safírovému sklíčku a jejich plastickému zpracování ciferníku. Pro mě, jako milovníka černého PVD, to byla jasná volba. Tyto hodinky občas nosím i na černo-červeném koženém řemínku."
 • Certina DS-8 C033.450.11.031.00 - "Tyto vysoce přesné hodinky díky švýcarskému strojku ETA Precidrive od tradiční hodinářské značky Certina nemohly chybět v mé sbírce jako 4. hodinky. Hodinky nosím spíše do společnosti a zatím si je nemůžu vynachválit. Zajímavostí je měsíční fáze a zobrazení lunárního dne."
 • Citizen Radio Controlled Chrono Titanium AT8154-82E - "Konečně pořádné hodinky na mém zápěstí! Jedná se o první japonské hodinky které vlastním a předčily všechna má očekávání. Hodinky jsou napájeny solární energií, řízené rádiem, obsahují místní čas pro 26 lokalit, samozřejmostí je jejich vodotěsnost 100m. Díky titanu jsou na ruce krásně lehké."
Darča - specialistka na Seiko a Casio

Darina Vokrojová, specialistka Seiko a Casio +420 774 272 737

Darča je specialistka na Seiko, Casio, Bulova, Orient a k tomu si přibrala ještě Swiss Military by Chrono. Mezi její další zájmy vedle hodinek patří turistika, cestování a dobré víno. Mimo práce v Helveti ještě zvládá studium hodinářské školy.

Nosí hodinky

 • Citizen AR1130-81H - "Již delší dobu jsem hledala elegantní hodinky s menším rozměrem a především nízkým pouzdrem. Výběr u mne vyhrály hodinky Citizen, které se výrazně odlišují od hodinek, které jsem nosila dříve. Největší výhodu vidím v pohonu Eco-Drive zajišťujícím, že jsou hodinky i po delším odložení vždy v chodu, není je třeba nastavovat a nemusím se bát ani vybité baterie. Kromě výšky pouzdra pouhých 4,9 mm si mne získaly svým ciferníkem s šachovnicovým vzorem a detaily, jakými jsou ručky, zpracování náramku, použití safírového sklíčka."
 • Seiko Sarb033 - "Skvělé hodinky, které ve své cenové kategorii a stylu nemají konkurenci. Nabízí čistý a nadčasový design, skvělé zpracování. Díky možnosti snadné výměny ocelového náramku za kožený/nato řemen, je možné hodinky přizpůsobit každé situaci."
 • Seiko SKX009 - "Hodinky, které měly zastat pozici otloukánků a volnočasových hodinek určených především pro letní sezónu. Nakonec si mne svou spolehlivostí, výrazem a příjemným pocitem z nošení získaly natolik, že si své místo udrží minimálně do další sezóny. Jedná se o kultovní hodinky, které si zaslouží pozornost."
 • Orient Bambino - "První generace Bambin je u mne vlastně náhodou a díky za ni. Na hodinkách mne uchvátilo vypouklé sklíčko, plastické indexy, jednoduché provedení, signovaná korunka. Jedná se o oblekovky, kterým však možnost kombinace s různými koženými řemeny, perlony a ač to mnozí hodinkový nadšenci neradi vidí, i s nato strapy, dodá i neformální vzezření."
Jiří Bareš

Jiří Bareš, specialista mechanických hodinek +420 774 272 737

Jirka patří k velkým fanouškům mechanických hodinek a u nás se specializuje na hodinky Junghans, Alpina, Davosa a Epos. Velmi ochotně vám ale poradí u každé značky, protože hodinky jsou jeho vášeň. Jinak je to milovník aktivního (florbal) i pasivního sportování, hrdý otec a obdivovatel hodinářského umění.

Nosí hodinky

 • Junghans Meister Driver Chronoscope 027/3684.00 - "Jakmile k nám dorazila kolekce Junghans, bylo rozhodnuto, že tenhle kousek musím mít. V mé „hodinkové stáji“ dosud chyběl model, vyloženě vhodný k obleku a ke společenským událostem a tento nádherný produkt tradiční německé značky tuto mezeru dokonale vyplnil. Díky barevnému provedení s jasným odkazem na palubní přístroje vozu Maybach Zeppelin D8 je možnost využití mnohem univerzálnější, než jako ultimátní „oblekovky“, rád je beru i na běžné denní nošení. Navíc na Vás při každém pohledu na číselník dýchne pořádná dávka historie. Nadšení z těchto hodinek mě jen tak neopustí:-)"
 • Citizen Automatic NH8389-88LE - "Mechanické „tooly“ potápkového stylu si rychle získaly moji oblibu pro svoji odolnost a na svoji cenu i dobrou přesnost chodu strojku Miyota 8200 (velmi solidních +8s/ den). V mojí sbírce plní roli levnějších odolných hodinek, o které se nemusím bát například v bazénu, či při víkendových radovánkách na chatě."
 • Casio AEQ 110 - "tyto hodinky plní v mé sbírce roli tzv. „otloukánků“ a používám je v případě, kdy očekávám jejich maximální zatížení (a že toho zažily a vydržely opravdu hodně). Svoje testování odolnosti těchto hodinek jsem sepsal zde."
 • Seiko SRPB99K1 - Special Edition PADI – tyto Samuraje jsem měl v hledáčku delší dobu a do puntíku naplnily má očekávání. Zvláště při měsíčním pobytu v lázních, kdy se mnou absolvovaly všechny činnosti, zahrnující mimo jiné i všechna cvičení, plavání a jiné procedury. Navíc se jedná snad o moje nejpohodlnější hodinky, není tedy v podstatě co vytknout.
 • Seiko SRPC05J1 – dárek od Ješžíška, který rozšířil moje možnosti v oblasti společenských hodinek. Mechanický in-house strojek, safírové sklo a voděodolnost 100 m v cenovce do deseti tisíc Kč, je potřeba něco dodávat? Snad jen, že Ježíšek byl štědrý i na manželku, tudíž máme v rodině i dámskou verzi Seiko SRP857J1
 • Seiko SKX009K2 – hodinek není nikdy dost a Seika zvláště. Proto jsem rozšířil svoji skupinu „toolových“ hodinek o ikonický model SKX009. Ultimátní potápky s pepsi lunetou, jako stvořené hlavně na léto k vodě. 
 • Vostok Amphibia Ну, погоди! – stokusová limitovaná edice na počest vzniku legendárního kresleného seriálu Jen počkej!, která vznikla z iniciativy členů fóra Chronomag. Fandili jste vlkovi, nebo zajícovi?:-)
 • Kdybychom zde měli vypsat podrobně všechny Jirkovy hodinky, tak nezbyde místo pro ostatní. Proto jenom soupis dalších hodinek: Seiko „Monster“ SKX779K1, Fortis B-42 Marinemaster white 647.11.42, Fortis B-42 Flieger Chronograph 635.10.12, Tissot Quickster T095.417.16.047.00, Vostok Amphibia.
  Plány do budoucna: "velmi mě láká vlastnit některý ze skeletonů švýcarské značky Epos, případně nějaký model se strojkem Unitas s mimostřednou sekundovou ručkou, nebo například model Alpiner 4 od značky Alpina. Ač jsem zastáncem mechanických hodinek, nedá mi spát Bulova 96B251 Special Edition Lunar Pilot (už je nosím). Rád bych také získal limitku Fortis Official Cosmonauts ISS a každou chvíli mě napadne nějaký kus, o kterém jsem si jist, že by moji sbírku obohatil."
Martin Jasovský

Martin Jasovský, specialista Tissot a Certina +420 774 272 737

Martin je zkušeným matadorem ve světě hodinek. Vzdělává se v historii i mechanice hodinek a studuje hodinářskou školu. U nás má na starost Tissot, Certina, Festina a Boccia Titanium. Volný čas věnuje turistice a sportu. Rád taky rozebírá (a někdy i složí) hodinky všeho druhu.

Nosí hodinky

 • Casio G-Shock GW M5610-1 - "Od koupání po výšlap na hory, přes sport a "tvrdou" manuální práci na zahradě, G-shock nikdy nezklamou. Solární nabíjení a řízené rádiem, o nic se nestarat, pouze nasadit na ruku a vyrazit."
 • Nomos Club - "..aneb v jednoduchosti je síla. Z produkce německé manufaktury se mi líbí snad všechno, ale řada Club splňuje většinu mých požadavků. Jednoduchost, přehlednost, velikost do 40mm a trochu "sportovnější" vzhled. K tomu in-house strojek Alpha, který vychází ze strojku Peseux. Ideální pro každodenní nošení. "
 • Universal Genéve Polerouter Super - "Moje první opravdové "vintážky" a doufám, že další budou následovat. Klasický a nadčasový dizajn, velikostí tak akorát. Mikrorotor strojku cal. 69 při pohybu ruky pěkně chrastí a k tomu pořád slušná rezerva nátahu. Co víc si přát?"
 • Christopher Ward C60 Trident 300 Quartz - "Zatím moje jediné potápěčské hodinky. Příjemně se nosí, vodotěsnost víc než dostatečná, příjemný bonus je safírové sklíčko s antireflexem. Jen na té luminiscenci by mohly trochu zapracovat."
 • Seiko 5 SNX123 - "Malé univerzály od Seika z ikonické řady Seiko 5. Když jsem nepříliš povedený tah vyměnil za slušný řemínek, staly se jedny z mých nejoblíbenějších."
Šimon Vlásenko

Šimon Vlásenko, vedoucí expedice +420 774 744 763

Šimon je nováčkem ve světě hodinek. Sám říká: "Dříve jsem se o hodinky tolik nezajímal, ale práce v Helveti mi tento krásný svět ukázala a doslova mě učaroval". U nás má na starost expedici a značky Bering a Swiss Military Hanowa. Volný čas tráví s přáteli a také je velkým fanouškem fotbalu.

Nosí hodinky

Karel Prášek

Karel Prášek, programátor

Karel se stará o technickou stránku našeho eshopu. Programuje složitou funkcionalitu, ale i drobné zlepšováky.

Nosí hodinky

 • Wenger Sea Force 01.0641.103 - "Hned když mi hodinky poprvé Jirka ukázal, tak mě zaujaly. Pak jsem je denně při programování viděl na eshopu a rychle si mě získaly. Později jsem je doporučil také tchánovi a tak je v rodině nosíme dva :)"
Aneta Šebečková

Aneta Šebečková, marketing, PR a sociální sítě

Aneta je náš externí pracovník, který patří do helveťácké rodiny hlavně srdcem. Stará se o vás na Facebooku, na který se specializuje. Mimo sociálních sítí a hodinek má ráda své dva syny, jízdu na kole, pivo, kvalitní víno a nedokáže si představit ráno bez filtorvané kávy!
Chcete pro nás psát články, recenze, fotit hodinky nebo nám jinak pomoct v propagaci (PR)? Kontaktujte ji.

Nosí hodinky

 • Bering 13436-564 - "tyto hodinky jsem si vybrala díky jednoduchosti, eleganci, příběhu, ale také ceně. Hledala jsem elegantní hodinky, které mi sednou na ruku a hlavně zaujmou. Musím uznat, že mi padly skvěle, jen mi na nich chybí datumovka."
 • Citizen Ladies Radio Controlled FC0010-55D - "tak tohle je moje srdcovka! Neskutečně skvěle padnoucí hodinky o které se nemusím vůbec starat. Zbožňuji dokonalost funkcí CITIZEN."
 • Certina DS PH200M Powermatic 80 C036.407.16.050.00 - "do těchto hodinek jsem se zamilovala na první pohled! Ta propracovanost oldschoolový vzhled! Čekala jsem na ně půl roku a objevila je pod vánočním stromkem. Díky velikosti pouzdra mi perfektně sedí! Kombinace barev černého ciferníku, bílých indexů, červené vteřinovky a koženého řemínku je dokonalá!"
 • Citizen Promaster Diver CA0716-19E - Limited Edition - "má obliba ve značce CITIZEN není žádné tajemství, proto jsem musela mít i nějakou limitovanou edici ke 100 letům vzniku této značky. Promaster / potápky s římskými číslicemi jsou velmi neobvyklé, proto byly jasnou volbou. Ano, je pravda, že jsou dost velké, ale nemyslím si, že bych s nimi vypadala jako pitomec. :))"
 • Bulova 96B251 Special Edition Lunar Pilot Chronograph - "tato speciálka má silný příběh, který chytne za srdce každého! Proto jsem tyto hodinky koupila s myšlenkou na budoucnost pro své děti…ale prozatím je občas hodím na ruku i já! :)))"
 • Tissot Couturier Automatic Small Second T035.428.16.031.00 - "elegantní mechanické hodinky, které mě zaujaly svou mimostřednou sekundovou ručkou na pozici 7. Opět hodinky, které vás bouchnou do oka a nejsou obyčejného stylu."
 • Spartan Ultra Titanium All Black - "dlouho jsem hledala sportovní hodinky, které by hlídaly veškerý můj pohyb, vydržela baterka a nemusela bych nosit hrudní pás, který mě opravdu obtěžuje. Nakonec volba mezi Garmin a Suunto vyhrálo Suunto. Musím přiznat, že také kvůli zohlednění ceny. "
 • "Doufám, že tento seznam není konečný…co mě ještě láká? Citizen Bullhead, Citizen Promaster Pilot, Junghans Meister Driver, Junghans Meister Mega"

A spoustu dalších

V zástupu je ještě celá řada dalších lidí, kteří nám pomáhají a jenom díky nim jsme tam, kde jsme. Moc si jejich spolupráce a pomoci vážíme. Děkujeme!
 
Náš tým
Náš tým
Náš tým
Náš tým
Náš tým

Prodejna Helveti v Praze

Prodejna Helveti.cz
Vitríny - Helveti s.r.o.
Prodejna Helveti.cz
Vitríny - Helveti s.r.o.
Potřebujete poradit?

+420 774 272 737

+420 774 744 763

info@helveti.cz

 
0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno