Fungujeme a objednávky posíláme! Aktuální otevírací doba 9-15 (sobota zavřeno). Ohledně osobního odběru a změn více zde.

Luneta

luneta Luneta je obvodový kroužek na pouzdře kolem skla hodinek. Někdy je otočná, jindy pevná a činí přechod pouzdra ke sklu. V případě otáčivé lunety se na této lunetě měří čas – natočíte-li lunetu tak, aby na nulu na lunetě směřovala minutová ručka, měříte od této chvíle čas.

Luneta je většinou součástí potápěčských hodinek. Účelem je změřit délku ponoru. Potápěčské hodinky mají často lunetu otočnou jen proti směru hodinových ručiček, aby případné náhodné otočení ponor zkracovalo. Nebo mají ještě lépe zámek.

Použití lunety je více:

 • změřit délku ponoru
 • odpočet času (při vaření)
 • počítání vypitých piv v hospodě
 • apod.

Hodinky Wenger s lunetou

Otočnou lunetu najdete na mnoha hodinkách Wenger. Jen namátkou vybereme třeba model Wenger Squadron GMT 77076.

« Zpět na slovník

Komentáře / dotazy (4)

 1. JanePa napsal:

  Dobrý den, vlastním dámské hodinky seaforce růžové. Horní část lunety je poškrábaná. Je možné ji vyměnit i třeba za úplně jinou v tom rozměru, pokud by tato luneta nebyla již na skladě,když se hodinky již nevyrábí? Děkuji za odpověď

  • Jakub Novák napsal:

   Dobrý den,
   lunetu by neměl být problém v servisu vyměnit. Pokud by nebyla dostupná přímo požadovaná barevná varianta, na hodinky je možné nasadit jakoukoliv lunetu z dámských modelů řady Sea Force.
   V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na email.
   S pozdravem, Tomáš Doležal

 2. Oldřich Primus napsal:

  Dobrý den. U hodinek Wenger Seaforce chrono (model před faceliftem – ještě se safírovým sklíčkem) mám odřenpu černou lunetu. provádíte výměnu tohoto dílu ? Díky za info. Primus

Vložit nový komentář / dotaz